Lühidalt

You need to sign in to comment
admin
3 hours ago
Eesmaa sõnul võib probleemiks tõusta see, kui selle dokumendi kaudu migratsioon tunnistatakse inimõiguseks.
admin
Yesterday, 10:48
Väljaandega Newsweek rääkinud julgeolekueksperdid, sealhulgas Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) direktor Sven Sakkov, leiavad, et USA presidendil Donald Trumpil on õigus, kui ta ütleb, et Euroopa vajab NATO ja Ameerika Ühendriikide sõjalist tuge rohkem kui midagi muud.Väljaandega Newsweek rääkinud julgeolekueksperdid, sealhulgas Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse (RKK) direktor Sven Sakkov, leiavad, et USA presidendil Donald Trumpil on õigus, kui ta ütleb, et E...Rohkem...
admin
Yesterday, 09:38
“Õiguslikult ei ole leping siduv, seda on leitud mitu korda, isegi kokkuleppe tekstis. Kuid see pole kogu tõde,” nendib Tavio. “Dokumendid ei ole õiguslikult siduvad, kuid neis peituvad poliitilised kohustused põhimõtete ja väärtuste osas on.”
Ville Tavio toob välja katked: “poliitilised kohustused”, “nõustuvad põhimõtetega”, “aktsepteeritavas dokumendis”, “nõustuda globaalselt”, “kohustada poliitiliselt kõiki liikmesriike” – kõik need momendid kätkevad siduvust. Välisministeeriumi põhidokumendi kohaselt on kokkulepe valitsusele aktsepteeritav ja see on Soome jaoks allakirjutamisel poliitiliselt siduv.
Tavio tõstatab küsimuse nii: “Kuigi rändelepe pole Soome jaoks õiguslikult siduv, peab riik sellistest lepest kinni pidama. Rändeleppe ilmne eesmärk ongi see, et lepingust kinni peetaks, sest miks sõlmida kokkuleppeid, mida ei kavatseta järgida? Kui leping on siduv ja kohustab Soome poliitiliselt, siis on ainult aja küsimus, kui leping seob Soome ka õiguslikult.”
“Õiguslikult ei ole leping siduv, seda on leitud mitu korda, isegi kokkuleppe tekstis. Kuid see pole kogu tõde,” nendib Tavio. “Dokumendid ei ole õiguslikult siduvad, kuid neis peituvad poliitilised k...Rohkem...
Pages: 1 2 3 4 5 6 7 8 ... » »»

Tagatuba

Tagatuba on infoportaal rahvuslikult mõtlevale inimesele: kommenteerime tähtsamaid uudiseid, avaldame arvamust olulisematel teemadel, ütleme välja oma seisukoha....
Täpsemalt loe rubriigist: Meist

Värskemad postitused

admin
Aeg ja elu on näidanud, et eestlasest ei saa ä... rohkem
admin Oct 24
admin
President Ilves kutsus ühes oma kunagises jõul... rohkem
admin Oct 24
admin
Valitsus on juba aastaid rakendanud nii-nimetat... rohkem
admin Oct 23

Poliitnael

Edgar Savisaar: "Mina lõin selle riigi, mina ei pea siin mingite kubjaste sõna kuulama"

Viisemann: plaksutame saadud mõnemiljonilise välisinvesteeringu peale, ise veame aastas 400 miljonit eurot välja

Arusaamades Eesti riigijuhtimise olemusest on viimasel ajal midagi väga viltu läinud, mistõttu poliitikutel on kadunud vastutus maksudest laekunud raha heaperemeheliku kasutamise eest, kirjutab sotsioloog Juhan Kivirähk.

Asendustegevustest võiks lõpuks asuda reaalsete tegudeni ja hirmkalli ning rahva õiglustundega vastuolus oleva nimevahetuse asemel tegeleda haigekassa sisulise arendamisega, kirjutab Vabaerakonna Tartu juhatuse aseesimees Vahur Kollom.

Eesti on selgelt lahkumas odava tööjõuga riikide hulgast, kuid pole jõudnud veel kõrge tootlikkusega riikide hulka – suur oht on jäädagi nende kahe kuhja vahele, märkis SEB Panga juhatuse esimees Allan Parik teise kvartali tulemuste kommentaaris.

Dmitri Klenski: "Okupatsiooni ei toimunud. Aga muidugi toimus kurjus eesti rahva vastu."

Otse kümnesse

Tegevused

 • admin
  Toon konkreetse näite. Endine vallavanem ja praegune abilinnapea pettis koos kahe sõbraga oma MTÜ-dele PRIA-lt välja erinevaid toetusi kokku ligemale ühe miljoni suuruses summas. Seaduse mõistes pani ta toime soodustuskelmuse. Kelmuse toimepanekut tõdes ja tunnistas ka PRIA, kinnitades kuriteo ajendi ja koosseisu olemasolu ning nõudes väljapetetud summade tagasimaksmist. Aga kriminaalpolitsei leidis, et kriminaalmenetluse alustamiseks puudub nii ajend kui ka alus ja jättis menetluse alustamata. Teise põhjendusena tõi politsei, et kuna aasta pärast kuritegu aegub, siis ei ole otstarbekas menetlust alustada. Samas on politsei alustanud täpselt samade asjaolude pinnalt kriminaalmenetluse soodustuskelmuses 40 000 euro suuruse summa väljapetmises PRIA-lt ühe osaühingu poolt. Erinevus seisnes ainult selles, et see isik, kelle osas menetlus alustati, oli ilma positsiooni ja ilmselt seetõttu ka mõjuvõimuta kodanik.
  Kogu eeltoodud tegevus toimus koostöös prokuratuuriga ja prokuratuuri teadmisel. Seaduse järgi juhib kohtueelset menetlust prokuratuur. Paraku ületab prokuratuur talle seadusega antud volituste piire. Igale politseiuurijale on määratud koostööks kindel prokurör, n-ö pereprokurör. Selle asemel, et ühtse meeskonnana arutleda võimalike tõendite leidmise võimalusi ja erinevaid menetlustaktikaid kuriteo edukaks lahendamiseks, on prokuratuur asunud hoopis suunama menetlusi enda, oma tuttavate või valitseva kliki huvidest lähtuvalt. Prokuratuur on see, kes annab politseile juhised menetluse mittealustamiseks või lõpetamiseks. Prokuratuuri juhised on kujunenud kohustuslikuks täitmiseks, nende eiramisel ähvardab politseiametnikku võimalik distsiplinaarmenetluse alustamine, millega kaasnevad sanktsioonid. Sanktsioonidena ei ole välistatud 48 tunniks arestimajas kinnipidamine või koguni pikemaks ajaks vahi alla võtmine. Põhjuse ja aluse leidmisel probleemi pole, need otsitakse.
  Toon konkreetse näite. Endine vallavanem ja praegune abilinnapea pettis koos kahe sõbraga oma MTÜ-dele PRIA-lt välja erinevaid toetusi kokku ligemale ühe miljoni suuruses summas. Seaduse mõistes pani ta toime soodustuskelmuse. Kelmuse toimepanekut tõdes ja tunnistas ka PRIA, kinnitades kuriteo ajend...Rohkem...
 • admin
  "Minu seisukoht on, et Eesti ei peaks selle leppega ühinema ja arvestades ennekõike õigusliku iseloomuga tagajärgi. Justiitsministeerium pöördus ka väliseksperdi poole, et saada analüüs ränderaamistiku iseloomu ja mõju kohta suveräänsetele riikidele. Ja see analüüs ei põhine tunnetusele, kui ma seda paberit loen. Selle koostasid endine õiguskantsler Allar Jõks ja Maria Pihlak. Kui ma seda lühidalt tsiteerin, siis see analüüs ütleb, et ränderaamistik võib luua rändepoliitikas uut õigusloomet," rääkis Reinsalu."Minu seisukoht on, et Eesti ei peaks selle leppega ühinema ja arvestades ennekõike õigusliku iseloomuga tagajärgi. Justiitsministeerium pöördus ka väliseksperdi poole, et saada analüüs ränderaamistiku iseloomu ja mõju kohta suveräänsetele riikidele. Ja see analüüs ei põhine tunnetusele, kui ma seda...Rohkem...
 • admin
  Alles eile andis ta teravalt tuld Energia aastakonverentsil Eesti Energia pihta, öeldes, et EE dikteerib seadusandlust ja riigifirma ei peaks üldse tegelema taastuvenergia arendamisega ning riskantsete investeeringutega.
 • admin
  Kriis politseis: amet jookseb töötajatest tühjaks
  Politseinikud lähevad massiliselt pensionile, aga nende asendamiseks varianti õigupoolest polegi – plaan A osas ei suuda ministeeriumid kokkuleppele jõuda ja plaan B-d ei eksisteeri.
 • admin
  Ernits on veendunud, et pealkuulamine käib ja pealt kuulatakse ka poliitikuid. “Tegelikult pole ju vahet kas telefon või nutitelefon, pole vahet, kuidas nimetatakse salaja pealtkuulamist, nuhkimine jääb nuhkimiseks. Ja see on ainult friikide jaoks, kuidas seda nimetatakse ning kes selle eest vastutab. Välisluureamet on kinnitanud, et poliitikute jälgimine käib, “parandades” hiljem, et see toimuvat Euroopas, mitte Tallinnas, kuid see ei tundu veenev, ja tõenäoliselt toimub jälgimine ka Eestis,” lisas ta.
  Ernits on veendunud, et pealkuulamine käib ja pealt kuulatakse ka poliitikuid. “Tegelikult pole ju vahet kas telefon või nutitelefon, pole vahet, kuidas nimetatakse salaja pealtkuulamist, nuhkimine jääb nuhkimiseks. Ja see on ainult friikide jaoks, kuidas seda nimetatakse ning kes selle eest vastuta...Rohkem...
 • admin
  MTÜ Pagulasabi juht ja nüüd Eesti esimese islamipartei juht Kristina Kallas leidis aastal 2015, et pagulaste sunniviisilise laialijaotamise asemel võiks rahvusvahelise kaitse saanud inimestele Euroopa piirid lahti teha ja lasta neil endil liikuda riikidesse, kus nad elada tahavad.

  Kallase sõnul häirib teda see, et pagulastele ei kehti Euroopa Liidu sisene vaba liikumine. «Praegu kehtib Eesti välja antud elamisluba ainult Eesti riigi territooriumil ehk see inimene ei saa ise valida, kus riigis oleks talle kohanemine kõige mugavam. Nii et ta on mingil määral Eesti sunnismaine. See ei ole õiglane ja tekitab juurde lisaprobleeme,» rääkis Kallas.
  MTÜ Pagulasabi juht ja nüüd Eesti esimese islamipartei juht Kristina Kallas leidis aastal 2015, et pagulaste sunniviisilise laialijaotamise asemel võiks rahvusvahelise kaitse saanud inimestele Euroopa piirid lahti teha ja lasta neil endil liikuda riikidesse, kus nad elada tahavad.

  Kal...Rohkem...
 • admin
  Poliitiline ebakindlus eurotsoonis tähendab, et ühe euro eest saab praegu 1,1254 USA dollarit, mis on viimase 16 kuu madalaim tulemus. Euroopa Liit nõuab Itaalialt, et see ei planeeriks uue aasta eelarvet puudujäägiga. Nii lükati 23. oktoobril Itaalia eelarvekava tagasi põhjendusega, et see on tõsises vastuolus Euroopa Liidu soovitustega.
  Itaalia asepeaminister Matteo Salvini kinnitas aga pühapäeval, et kui Euroopa Liit jätkab nende siseasjadesse sekkumist, saavad nad Euroopale omakorda vastu töötada viimase eelarvet puudutavates küsimustes. Praegu on Itaalia planeerinud järgmiseks aastaks 2,4protsendi suurust eelarvedefitsiiti SKPst.
  Poliitiline ebakindlus eurotsoonis tähendab, et ühe euro eest saab praegu 1,1254 USA dollarit, mis on viimase 16 kuu madalaim tulemus. Euroopa Liit nõuab Itaalialt, et see ei planeeriks uue aasta eelarvet puudujäägiga. Nii lükati 23. oktoobril Itaalia eelarvekava tagasi põhjendusega, et see on tõsis...Rohkem...
  Nov 13
  0 0
 • admin
  Saksamaa kaitsejõudude Bundeswehri eriüksuses KSK oli ligi 200-liikmeline rühm, kes kavatses hakata hukkama poliitikuid ja pagulasi.
  Tegemist oli eriüksuse praeguste ja endiste liikmetega. Rühm tegi ettevalmistusi päevaks X, mil operatsioon pidi käivituma. Teiste seas oli kavas tappa roheliste liider Claudia Roth, välisminister Heiko Maas ja endine liidupresident Joachim Gauck, edastas Saksa väljaanne Focus.
  Operatsioon oli kavas käivitada siis, kui Saksamaa oleks jäänud jänni avaliku korra säilitamisega. Ametivõimud suutsid grupi paljastada enne, kui nad jõudsid hakata hukkamisi toime panema.

  Sihtmärkide hulgas olid ka pagulasorganisastioonide juhid. Grupi liikmete arv kasvas pärast seda, kui liidukantsler Angela Merkel lasi 2015. aastal Saksamaale sisse ligi miljon pagulast.

  Politsei arvas algul, et tegemist oli mingi purjus peaga välja mõeldud asjaga, aga ülekuulamisel tunnistas tõe üles üks endine õhuväe komandör. Vandeseltslased kuulusid rühmitusse Uniter, mis loodi 1996. aastal, et hoolitseda sõdurite eest, kes olid käinud missioonidel Aafrikas ja Afganistanis. Uniter on sellise jutu ümber lükanud.
  Saksa ametivõimud on puistanud ka sõjaväelisi treeninglaagreid Austria ja Šveitsi piiril.
  Saksamaa kaitsejõudude Bundeswehri eriüksuses KSK oli ligi 200-liikmeline rühm, kes kavatses hakata hukkama poliitikuid ja pagulasi.
  Tegemist oli eriüksuse praeguste ja endiste liikmetega. Rühm tegi ettevalmistusi päevaks X, mil operatsioon pidi käivituma. Teiste seas oli kavas tappa rohelist...Rohkem...
  Nov 12
  0 0
 • admin
  admin uploaded 1 new photo to 1 album
  Nov 9
  0 0
 • admin
  Varssavi ringkonnakohus tühistas linnapea otsuse keelata 11. novembril Poola taasiseseisvumise 100. aastapäeval rahvuslaste marss.
  Nov 9
  0 0

Värskemat foorumist

admin
Martin Helme kirjutas kuluhüvitistesse... Rohkem
admin Oct 26
admin
Rekordiline rahapesu läbi Eesti – 1,6... Rohkem
admin Oct 23
'':
fade
slide
Rating: