Post view

Kolmteist ja Mustad linnud

Ausalt öeldes ei teadnud ma bändist nimega Kolmteist, enne kui postkasti (päris postkasti mitte virtuaalsesse) maandus nende esimene plaat, just eriti palju, et mitte öelda mitte midagi. Seetõttu puudusid ootused või välja kujunenud arvamus. Oli lihtsalt pime usk et bänd mis on lisatud Barbar Feasti esinejate nimekirja, ei saa ju olla kehvapoolne. Kuid see mis plaadilt kõrvu kandus, üllatas igas mõttes.

Tagatuba FM -i jaoks bändilt "välja pressitud" lühitutvustus (mille leiad siitsamast foorumist), andis aimu et tegemist ei ole amatööridega, kes õppisid alles eile selgeks paar akordi ja juba järgmisel päeval annavad plaadi välja. Kujunemisprotsess on olnud piisavalt pikk, et sellest võiks vormuda  rokkmuusika selle sõna parimas tähenduses. See aga annab lootust, et eesti rokkmuusika ei sure veel nii pea välja.

Otsekohene ja lööv sõnum peaks jõudma ka kõige karvasema peanupu sisse cool....  ja see ei ole mitte vähe oluline komponent nende lugude puhul. Nagu bänd ise ütleb: " Sirgejooniline rock, metali käikudega, ei mingeid edevaid soolosid, ei püüdu, ega sundi kellelegi meeldida, aga sõnade taga on teravad ja tumedad mõtted."  Seda nende muusika kahtlematult on ning see lihtsus võlub. Vähemalt mind, sest nende muusika kõlab nagu ammustel headel aegadel.

Ootab elevusega ansambli Kolmteist ülesastumist Barbar Feastil ja kes sinna kuulama ei jõua, tasub otsida interneeduse avarustest nende lugusid ning plaati!

Ka Tagatuba FM mängib ansambli Kolmteist lugusid suurima heameelega!

 

admin 05.07.2021 0 122
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Post info
05.07.2021 (104 days ago)
Rate
0 votes
Actions
Recommend
Categories
Esitaja (2 posts)