Rahvusliku väärikuse eest!Parema isamaa nimel!Meie Eesti on teine Eesti!

 
[L[Forums]]  ›  Patupesa  ›  Persoonid
 

Ühistu Eesti Lihatööstus nõukogu asus juhtima...

Ühistu Eesti Lihatööstus nõukogu asus juhtima Teet Soorm

Ühistu Eesti Lihatööstus uueks nõukogu esimeheks sai endine HKScani lihatööstuse endine juht Teet Soorm.

Eesti Lihatööstuse senine nõukogu esimees ja üks omanikke Urmas Laht ütles Postimehele, et muud tegemised nõuavad palju aega ning ta pidas paremaks esimehe kohast loobuda.

«Kuna ma ise olin teiste asjadega hõivatud, siis pidasin mõistlikuks nõukogu esimehe kohalt taanduda ja pakkusime seda kohta Teet Soormile,» ütles Laht.  Samas jätkab ta Eesti Lihatööstuse nõukogu liikmena.

Postimees avalikustas mullu detsembris, et aastatagustel koalitsiooniläbirääkimistel nõudis Keskerakond Kadri Simsoni ja Siret Kotka-Repinski eestvedamisel kohalike seakasvatajate toetuseks viit miljonit eurot, vaidluste järel jäi sellest alles kaks miljonit. Üheks suurimaks kasusaajaks osutus hiljem minister Simsoni elukaaslane Teet Soorm.

Ehkki koalitsiooniläbirääkimiste sisu hoiti avalikkuse eest saladuses, vormistas minister Simsoni elukaaslase osalusega OÜ Linnamäe Peekon end juba vähem kui 48 tundi hiljem toetuskõlblikuks, kui esitas avalduse sigade jõudluskontrolliga ühinemiseks. Linnamäe Peekonist sai mõne päevaga toetuskõlblik ettevõte ja selle tulemusena maksis riik ettevõttele ligi 117 000 eurot emisetoetust.

Detsembri lõpus alustas riigiprokurör Marek Vahing kontrolli, kas vastavad tõele Soormi kui HKScan Estonia endise juhatuse esimehe väited hiigelsuure maksupettuse kohta. Soorm rääkis ülekuulamisel keskkriminaalpolitseis, et Soome emafirma viis Eestist välja erakordselt kopsakaid summasid. Mitte miljoneid, vaid kümneid miljoneid eurosid. See oli aastatepikkune tegevus. Ja maksud jäid maksmata.

Kui reformierakondlasest ministri Urmas Kruuse ajal koostatud määruse kavandi järgi oleks Urmas Lahe ettevõte OÜ Markilo saanud ligi 80 000 eurot toetust, siis keskerakondlaste Martin Repinski ja Tarmo Tamme ajal kasvas see 100 000 euro võrra suuremaks.

 

https://majandus24.postimees.ee/5377791/uhistu-eesti-lihatoostus-noukogu-asus-juhtima-teet-soorm?_ga=2.40245668.723435926.1531753130-1368652044.1531340173