News

"Kui me kujutame ette, et me paneme kõigi elutähtsate objektide kaitseks välja politseinikud ja kaitseliitlased, siis politseinikud saavad hästi hakkama, aga kaitseliitlased ei saa, sest neil ei ole vastavaid teadmisi, väljaõpet, vastavat varustust, vastavaid lepinguid isegi mitte," lausus siseminister.

Helme nimetas sisekaitsereservi kolm peamist ülesannet: vajadusel piiri kaitsmine, objektikaitse ja massirahutuste ohjamine. "Need on asjad, millega üks kaitseliitlane, kes tuleb üheks päevaks töölt ära, ei saa hakkama. Ma tean, et kaitseministeerium räägib, et kaitseliit võib kõiki neid ülesandeid täita, aga fakt on see, et kaitseliidu liikmed on esiteks vabatahtlikud ja teiseks maksime me neile (eriolukorra ajal) kõikide abiülesannete täitmise eest päris korraliku summa. Kaitseliidu ülemüstifitseerimine – see on lihtsalt kohatu," ütles Helme, ja lisas, et siseministeeriumi arvutuste järgi on sisekaitsereservüksus riigi jaoks "palju ökonoomsem".

 

Tagatuba: Herra Helme sõnavõtud on viimasel ajal muutumas aina kummalisemaks, kvalifitseerudes rubriiki "kinnisideede realiseerimine ükskõik millise hinnaga". Eestil on piiratud ressurssid, seda nii inimeste kui ka finantsiliste võimaluste osas. Kaitseliit on kõikide muude suundade hulgas, täitnud ka sisekaitselisi ülesandeid ning andnud vastavatele üksustele nii väljaõpet kui varustust. Regulaarselt korraldatakse sisekaitselisi õppusi kus harjutatakse läbi kõikvõimalikke olukorda: asulate ja linnade "lukku panemist", kontrollpunktide loomist, objektide kaitset jne. Öelda, et kaitseliitlased ei ole suutelised hakkama saama, on vabatahtlikele sõna otseses  mõttes näkku sülitamine. Palju õnne , herra siseminister, saite hakkama korraliku ämbriga!

14.07.2020
 
Comments
Order by: 
Per page:
 
  • There are no comments yet
Info
Actions
Rating
0 votes
Recommend